خانه / عمومی / ضرورت‌های چهارگانه اکوسیستم تأمین مالی جمعی

شرکت جهانی مشاوره تأمین مالی جمعی مطرح کرد

ضرورت‌های چهارگانه اکوسیستم تأمین مالی جمعی

شرکت سی‌سی‌ای (Crowdfund Capital Advisors) چهارچوبی را برای ایجاد اکوسیستم تأمین مالی جمعی در هر کشور ارائه شده است. این چهارچوب شامل چهار بخش است که در شکل زیر تشریح شده است.

محافظت از سرمایه‌گذاران

تأمین شرایط لازم برای محافظت از سرمایه‌گذاران بزرگ‌ترین اصل در تأمین مالی جمعی است. بدون این محافظت که می‌بایست پس از نمایش و ارائه پروژه در معرض عموم صورت پذیرد بازارهای مالی شکست خواهد خورد. سرمایه‌گذاران باید مورد حمایت قانونی قرار داشته باشند.

به علاوه می‌بایست برنامه‌های آموزشی متوالی به صورت قانونی وضع گردد تا هر دو گروه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و مبتدی را با مفاهیمی نظیر ریسک و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوپا آشنا سازد.

تأمین سرمایه مورد نیاز کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و کارآفرینان

قوانین تأمین مالی جمعی مبتنی بر اوراق بهادار می‌بایست منابع مالی جدیدی را معرفی نماید که دسترسی کسب‌وکارهای کارآفرینانه، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط را به سرمایه اولیه، سرمایه در گردش و سرمایه گسترش فراهم سازد. این قوانین می‌بایست ساختاری مناسب را فراهم کنند تا شرکت‌ها بتوانند سرمایه موردنیازشان را تأمین کنند. قوانین نباید دارای محدودیت زیاد باشند زیرا در این صورت بسیاری از اهداف و مزایای تأمین مالی جمعی میسر نخواهد شد.

شفافیت در قوانین

نهادهای نظارتی می‌بایست دسترسی مطمئن، متعارف و استاندارد، به‌موقع و متناوب به اطلاعات تمام پلتفرم‌های تأمین مالی جمعی داشته باشند تا بتوانند بر قوانین نظارت داشته باشند و خطاهای احتمالی را پیگیری نمایند. تأمین مالی جمعی می‌بایست توسط ناظر نسبت به سایر بازارهای خصوصی سرمایه شفاف‌تر باشد و اطلاعاتش روزانه به‌روزرسانی شود. آنچه مهم است و نباید مورد اشتباه قرار گیرد تمرکز بر اطلاعات است. با استفاده از تکنولوژی می‌بایست بر فرآیند کار نظارت مکرر صورت گیرد، زیرا درصورتی‌که خطایی توسط کارآفرین، سرمایه‌گذار یا در تراکنش صورت پذیرد، برای عکس‌العمل فرصت سریع‌تری وجود خواهد داشت.

مشروعیت دادن به پلتفرم‌های تأمین مالی جمعی

پلتفرم‌های تأمین مالی جمعی می‌بایست این فرصت را داشته باشند تا یک کسب‌وکار سودآور و در حال رشد در بلندمدت را به‌دست آورند. بدین معنی که مسئولیت‌های نظارت می‌بایست چنین باشد که فضای کافی برای رشد پلتفرم‌ها را فراهم کند. پلتفرم‌ها باید همواره به دنبال پاسخ به این سؤال باشند که چگونه از تکنولوژی با شیوه‌های جدید بهره‌برداری کنند. اگر به پلتفرم‌های تأمین مالی جمعی بیش‌ازحد ظرفیتشان هزینه مالی و زمانی تحمیل شود باعث شکستشان خواهد شد و این راه دسترسی به سرمایه مورد نیاز یک کسب‌وکار نوپا را با شکست مواجه خواهد کرد.

درباره‌ی saber noorimoheb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *