خانه / معرفی / استوری موفقیت / بزرگ‌ترین تراکنش تأمین مالی جمعی در کمپین ساعت پبل (pebble)

بزرگ‌ترین تراکنش تأمین مالی جمعی در کمپین ساعت پبل (pebble)

گروهی از کارآفرینان در ایالت کالیفرنیا یک ساعت هوشمند دیجیتال با قابلیت سفارشی‌سازی طراحی کردند که اپلیکیشن‌های ورزشی و تندرستی را اجرا می‌کند و به‌صورت بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند اندروید و آیفون متصل می‌شود.

البته این محصول دارای امکانات خلاقانه و تکنولوژی‌های بسیار زیاد دیگری نیز هست. تیم پبل به دنبال جذب ۱۰۰ هزار دلار در بازه زمانی ماه‌های آوریل و می سال ۲۰۱۲ بودند. با تعهد خرید ۹۹ دلار به بالا مشارکت‌کنندگان می‌توانستند یک ساعت پبل پیش‌خرید کنند، درحالی‌که قیمت خرده‌فروشی این ساعت در حدود ۱۵۰ دلار بود.

همچنین با تعهد مشارکت ۲۲۰ دلار به بالا دو ساعت پبل دریافت می‌کردند. این کمپین موفق گردید مبلغ بسیار هنگفت ۱۰٫۲۶۶٫۸۴۵ دلار را از ۶۸٫۹۲۹ حامی و با متوسط تعهد خرید ۱۴۹ دلار تأمین‌ مالی کند.

ساعت هوشمند پبل بار دیگر در می ۲۰۱۵ با قابلیت‌های بیشتر در پلتفرم کیک‌استارتر عرضه شد. قابلیت‌های جدید آن باعث شد تا بتوان از این ساعت در دما، ارتفاع و موقعیت‌های مختلف و حتی زیر آب استفاده کرد. طراحی جدید پبل بر اساس اصول ارگونومی انجام شده و دارای کارایی بیشتری بود. از دیگر قابلیت‌های نسخه جدید، فرمان صوتی بود که به عنوان ربات عمل می‌کرد.

در عرضه دوم این ساعت هوشمند در پلتفرم کیک‌استارتر، بزرگ‌ترین تراکنش مالی در حوزه تأمین ‌مالی جمعی در جهان رقم خورد. هدف پروژه ۵۰۰ هزار دلار بود، که توانست با مشارکت ۷۸ هزار نفر مبلغ ۲۰٫۳۳۸٫۹۸۶ را جمع‌آوری نماید، در این کمپین هر فرد به‌طور میانگین ۲۶۰ دلار مشارکت کرده است.

درباره‌ی saber noorimoheb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *