خانه / دسته‌بندی نشده / بین‌المللی‌ترین پلتفرم تامین مالی جمعی

ایندیگوگو چگونه کار میکند؟

بین‌المللی‌ترین پلتفرم تامین مالی جمعی

ایندیگوگو تاکنون توانسته است معادل یک میلیارد دلار برای بیش از ۶۵۰ هزار پروژه از ۲۳۵ کشور جهان تأمین نماید. همچنین این سایت ماهانه میزبان ۱۰ میلیون بازدید کننده از سراسر جهان است.

کارآفرینی، حق عموم مردم

ایندیگوگو یک پلتفرم تأمین مالی جمعی مبتنی بر پاداش است که در سال ۲۰۰۸ توسط اریک شل، سالوا روبین و دانا رینگمن تأسیس شد. دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا می‌باشد. این وبگاه اولین پلتفرم تأمین مالی مبتنی بر پاداش در جهان می‌باشد و امکان تأمین سرمایه یک ایده یا کسب و کارهای نوپا را برای عموم افراد فراهم می‌سازد.

کارمزد این پلتفرم ۵ درصد سرمایه تأمین‌شده هر کمپین به‌صورت ثابت و ۳٫۵ الی ۹ درصد به‌صورت متغیر بسته به نوع واسطه اعتباری تعیین می‌شود. این درصد متغیر برای کارت‌های اعتباری و کارمزد پی پال می‌باشد. پلتفرم ایندیگوگو مطابق با رتبه‌های جهانی وبگاه الکسا سومین پلتفرم تأمین مالی جمعی در جهان است.

وبگاه ایندیگوگو در معرفی خود می‌گوید: موسیقی‌دانان، سازندگان، فیلم‌سازان و کارآفرینان گرامی، با کمک شما ما در حال تعریف مجدد کارآفرینی و تغییر کارآفرینی از حق ویژه به حق عمومی و پایه‌گذاری کردن آن در عموم هستیم. هر ایده مبتکرانه باید فرصت ارائه داشته باشد و هر کارآفرین خلاق باید اهمیت داشته باشد. زمانی که استقلال بیشتری در تأمین مالی ایده‌ها وجود داشته باشد شاهد دوران استقلال بیشتری خواهیم بود.

بر اساس گزارش‌ها پلتفرم ایندیگوگو تاکنون توانسته است معادل یک میلیارد دلار برای بیش از ۶۵۰ هزار پروژه از ۲۳۵ کشور جهان تأمین نماید. همچنین این سایت ماهانه میزبان ۱۰ میلیون بازدید کننده از سراسر جهان است.

پیش فروش، مارکت‌پلیس و فروش سهام، ایندیگوگو همراه همیشه خلاقیت

مدل اصلی فعالیت ایندیگوگو مدل پاداش است اما در کنار این مدل، مدل خیریه را نیز در یک پلتفرم موازی پوشش می‌دهد، افراد می‌توانند از آن برای تأمین مالی موارد اضطراری، هزینه‌های پزشکی، مراسمات جشن یا سایر رویدادهای زندگی استفاده کنند. این سرویس بدون کارمزد است.

همچنین ایندیگوگو برای ایده‌های موفق خود در مدل پاداش، امکان حضور در مارکت پلیس (Market place) را فراهم می‌کند؛ کارآفرینان می‌توانند محصولات خود را در فروشگاه ایندیگوگو نیز عرضه کنند و بازار خوبی را برای خود مهیا کنند.

اخیراً ایندیگوگو به مدل فروش سهام نیز ورود کرده است. در این پلتفرم جدید ایده‌های موفق در مدل پاداش، بعد از رشد و تبدیل‌شدن به یک شرکت می‌توانند خود را برای جذب سهام‌دار عرضه نمایند. این پلتفرم امکان جذب مالی شرکت‌ها را از مدل سهام فراهم می‌کند که در آن شرکت‌ها می‌توانند مبالغ بالاتری را از مردم جذب نمایند و در جزء سهام‌داران باشند.

ایندیگوگو حضور بین‌المللی بیشتری نسبت به نیک‌استارتر دارد. این پلتفرم در ابتدا برای پشتیبانی از فیلم‌ها و تئاترهایی که تحت حمایت کمپانی‌های فیلم‌سازی نبودند تأسیس گردید اما اکنون تقریباً در تأمین مالی هر موضوعی وارد شده است.

منبع: نیک استارتر

درباره‌ی saber noorimoheb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *