خانه / معرفی / استوری موفقیت / تامین مالی ۱۷۸ برابری برای فلوهایو

تامین مالی ۱۷۸ برابری برای فلوهایو

 

یکی از موفق‌ترین کمپین‌های ایندیگوگو فلوهایو یا عسل جاری بود. این ایده محصولی خلاقانه بود که به وسیله آن می‌شود عسل را به‌طور مستقیم و بدون نیاز داشتن به صافی و جداکننده‌های عسل از موم، تفکیک و به‌راحتی بسته‌بندی کرد. صاحبان این ایده کارآفرینانه یک تیم چهار نفره استرالیایی بودند. شعار آن‌ها این بود که با فلوهایو برداشت عسل برای پرورش‌دهندگان عسل و همچنین برای زنبورها بسیار آسان‌تر است.

این ایده مهم‌ترین نوآوری در زنبورداری از سال ۱۸۵۲ میلادی به‌حساب می‌آید. تکنولوژی این کندو به این صورت است که موم‌ها به‌صورت شبکه‌های به هم متصل و شبیه‌سازی‌شده با موم طبیعی ساخته شده و بعد از فراوری عسل توسط زنبور در این موم‌های مصنوعی، عسل در این شبکه متصل جریان پیدا کرده و به یک شیر اصلی متصل می‌شود. عسل تولید شده بدون نیاز به صافی و به‌راحتی جمع‌آوری و بسته‌بندی می‌شود. کندوی جاری یک اختراع اساسی در کندوی زنبور عسل بود که امکان برداشت عسل بدون نیاز به باز کردن درب کندو و با حداقل آسیب به زنبورها را نیز فراهم کرده بود. این پروژه در آوریل ۲۰۱۵ در ایندیگوگو پذیرش شد.

سازندگان کندو سرمایه اولیه مورد نیاز را در حدود ۱۰۰ هزار دلار برآورد کرده بودند، اما آن‌ها کمپین خود را با هدف ۷۰ هزار دلار در فوریه سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی کردند. هدف مالی مورد نظر آن‌ها در عرض چند دقیقه تکمیل شد و پس از ۱۵ دقیقه مبلغ ۲۵۰ هزار دلار تأمین سرمایه شد. این کمپین توانست با مشارکت ۳۷٫۱۴۴ نفر در کمتر از ۶۰ روز مبلغ ۱۲٫۴۸۷٫۹۳۵ دلار را تأمین سرمایه کند یعنی ۱۷۸ برابر مبلغ مورد نظر!

منبع نیک استارتر

درباره‌ی saber noorimoheb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *